گروه کوهنوردی کوهستان غربی بروجرد
کوهپیمایی و سنگنوردی

زاگرس، اشتران کوه، قله کول جنون ارتفاع 3850

یکی از قله های فنی و زیبای ایران

   یاد و خاطره جان باختگان حادثه آذر ماه سال 1384 را گرامی می داریم

 این صعود که بمناسبت یاد بود پنج نفر از بهترین کوهنوردان کشورمان:

 احسان شهبازی، مسعود مولایی، مهدی مرزبانی، محمود قدیمی و فرشاد احسان پورانجام شد

           

بعد از هماهنگی لازم بین سرپرست گروه و اعضا در تاریخ 90/9/24 ساعت 12:30 از میدان تختی شهرستان بروجرد به اتفاق 9 نفر از اعضا با مینی بوس بروجرد را به مقصد ازنا و روستای کمندان ترک نمودیم .

بعد از رسیدن به روستای کمندان به پرورش ماهی رسیدیم، از مینی بوس پیاده شده و راه پایکوب پیش رو را طی نمودیم، در ساعت 17:10 به سراب بهادر رسیدیم، بعد از 10 دقیقه رفع خستگی و خوردن آب و تنقلات راه پناهگاه کامران را پی گرفتیم. کم کم روشنایی روز به تاریکی می رفت کمی مایل به راست شدیم و همراه گروه شیب تقریبا" تندی را که پوشیده از انبوه برف بود را با زحمت و تلاش بسیار پشت سر نهادیم و خود را روی یال رساندیم، راه را مستقیم به سمت پناهگاه پیمودیم، کاملا" منطقه را تاریکی شب فرا گرفته بود.

در ساعت 19:10 به پناهگاه کامران رسیدیم، درون پناهگاه تیمی متشکل از کوهوردان ازنا و مازندران بودند، با آنان آشنا شدیم.

چشمه کناره پناهگاه یخ زده بود برای فراهم آوردن آب مورد نیاز به ناچار مقداری برف آب نمودیم و شب را درون پناهگاه سپری کردیم.ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 27 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط گروه کوهستان غربی - علی دریایی - مسعود شعبان یاراحمدی

كوهستان الوند همدان
قله معروف و عظیم الوند، با ارتفاع 3574 متر در جنوب شهرستان همدان واقع شده است و خط الراس آن ، حد طبیعی بین این شهر با شهرستان تویسركان است كه جهت آن شمال باختری - جنوب خاوری می باشد.

          

شاید صبح روز جمعه مورخ 90/9/4 وضعیت هوا بد به نظر نمی رسید که همراه 16 نفر از اعضای گروه بروجرد را به مقصد همدان ترک کردیم.

ساعت 4:30 صبح بروجرد را ترک کردیم، و ساعت 7:40 به گنجنامه شهر همدان رسیدیم، بعد از پیاده شدن از مینی بوس و هماهنگی سرپرست تیم راه را در پیش گرفتیم، هوا سرد بود و هر لحظه بر تراکم ابر ها افزوده می شد به حدی که در ضرف مدت 30 دقیقه کاملا" هوا ابری شد که نوید آن بود در ارتفاعات بارش برف همراهمان باشد.                         ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 9 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط گروه کوهستان غربی - علی دریایی - مسعود شعبان یاراحمدی

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 6
بازدید دیروز : 32
بازدید هفته : 76
بازدید ماه : 527
بازدید کل : 66652
تعداد مطالب : 24
تعداد نظرات : 48
تعداد آنلاین : 1